Wiedeński urok: projektantka wnętrz „Gini” urządza swoje mieszkanie w starej kamienicy ze sztukaterią NOËL & MARQUET

„Za każdym razem, gdy mamy u siebie przyjaciół, jesteśmy o to pytani – wow, wasze sztukaterie są takie wspaniałe!” – mówi Angelina Dörfler. Projektantka wnętrz i stylistka pochodzi z Monachium. Po uzyskaniu tytułu licencjata zastanawiała się, gdzie mogłaby kontynuować naukę. Wiedeń zawsze był na jej celowniku, ponieważ jej ojciec jest Austriakiem i ma tam rodzinę. Wiedeń ze swoją starą zabudową jest dla niej jednym z najpiękniejszych miast na świecie i szczęśliwie otrzymała akceptację uczelni.

Szczegóły

  • Fotograf Stephan Offermann
  • Rok 2022
  • Miejsce Wiedeń
  • Typ Apartament
  • Strona internetowa Visit the website

Na początku nawet nie myślała, że będzie pracowała przy projektowaniu wnętrz. W ramach przegranego z siostrą zakładu dotyczącego przetestowania przez rok konta związanego z projektowaniem wnętrza na Instagramie, założyła @interiorbygini. Konto to w krótkim czasie odniosło tak duży sukces, że zainteresowały się nim nawet międzynarodowe media, takie jak Elle Décoration. W międzyczasie Interior by Gini otrzymało zapytania z Madrytu, Londynu i Berlina.

Salon jej nowego mieszkania w starej kamienicy stanowił dla niej pewne wyzwanie.

Pokój z dużą białą ścianą i wysokością pomieszczenia 3,10 m wyglądał na goły. „W salonie dominowała czysta biała ściana o ogromnej powierzchni. Bardzo mi się to nie podobało”. Nawet lampy, zdjęcia, obrazy, meble i zasłony nie pomogły w nadaniu pokojowi bardziej przytulnego i domowego charakteru. Pewnego wieczoru wpadła na pomysł wykorzystania sztukaterii, aby nadać staremu budynkowi nieco ożywienia, jednocześnie nie zmieniając zbytnio jego oryginalnego stylu. „To był strzał w dziesiątkę. Byłam przekonana, że sztukateria będzie ideanie pasować. W internecie szybko natrafiliśmy na markę NOËL & MARQUET i od razu zdecydowaliśmy się na ich sztukaterię – mówi projektantka wnętrz. Inspiracje czerpała na Pintereście i stronie internetowej.

Zastosowano wyłącznie  uniwersalną sztukaterię firmy NOËL & MARQUET.

Wąska listwa WL 7 z klasycznej serii WALLSTYL® została zamontowana na ścianach, grzejnikach i parapetach. Zaletą listwy styropianowej jest jej lekkość. Niemniej jednak, ze względu na dużą gęstość, charakteryzują się szczególną odpornością na uderzenia i trwałością oraz są łatwe w montażu. „Szukaliśmy prostego profilu, który nie byłby przesadnie wyeksponowany i pasowałby do reszty mieszkania. Aby to osiągnąć, projektantka wnętrz wzorowała się na oryginalnie zachowanych drzwiach, parapetach i listwach. Nowe listwy powinny mieć podobny profil do tych już zamontowanych w pozostałej części mieszkania.

„Możliwości wykorzystania sztukaterii jest niezwykle dużo. Ważne było dla mnie zaplanowanie sztukaterii dzielących pomieszczenia, które dzielą ścianę w stosunku 2/3. Dzięki temu górne pola są wyższe, a środkowa listwa przebiega nad sofą, nadając pomieszczeniu spokoju. To była moja jasna koncepcja”. Zalecana odległość między listwami wynosiła 10-15 cm, co okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Efekt przed i po był imponujący – ściana wyglądała zupełnie inaczej, duża biała powierzchnia ściany została wreszcie podzielona.

„To była najlepsza decyzja dotycząca aranżacji tego mieszkania. Wszystko inne, jak meble, można wymienić, ale bez sztukaterii nigdy bym się nie obeszła. Nadają one charakteru mieszkaniu – podsumowuje Angelina Dörfler aka Interior by Gini.

Produkty używane

Wybierz swój kraj lub region, aby zobaczyć treści bardziej dostosowane do Ciebie.

Przejdź do "Noël & Marquet - International"