Studio Keen – projekt “Deux Cheminées”

Przyjrzyjmy się bliżej projektowi renowacji typowego mieszkania w samym sercu Wiednia. Dzięki naszym gzymsom, listwom panelowym, listwom przypodłogowym i rozetom sufitowym, Studio Keen było w stanie uchwycić urok starego budynku, jednocześnie nadając przestrzeni nowy, świeży wygląd i współczesny charakter.

Details

  • Projektant Studio Keen
  • Fotograf Stephan Offermann
  • Rok 2023
  • Miejsce Wiedeń
  • Typ Apartament
  • Strona internetowa Visit the website

Zespół marzeń

Oto Studio Keen; młody i ekscytujący zespół projektowy z siedzibą w Wiedniu, założony przez Angelinę (Gini) Dörfler i Mariettę Kiesling. Jako bliskie przyjaciółki ze wspólną pasją do wnętrz i projektowania, ambitne przedsiębiorczynie postanowiły połączyć siły w 2023 roku, aby zaoferować kompleksową i dostosowaną do potrzeb usługę, która przeniesie wnętrza na wyższy poziom. Podczas gdy Marietta specjalizuje się w renowacji, koncentrując się na starych budynkach, doświadczenie Gini polega na wyposażaniu i dekorowaniu przestrzeni.

Angelina Dörfler i Marietta Kiesling; założycielki austriackiego studia projektowego Studio Keen.

Zespół ma łącznie ponad 270 000 obserwujących w mediach społecznościowych, inspirując obserwujących wyjątkowym spojrzeniem i pracą. Dzięki połączeniu dwóch kreatywnych umysłów i różnych, ale uzupełniających się podejść do projektowania, Studio Keen jest w stanie wnieść wyjątkowy akcent zdefiniowany  czystością spojrzenia i  dbałością o szczegóły oraz doskonałe zrozumienie przestrzeni i równowagi w dekoracji.

W 2023 roku mieliśmy przyjemność wspierać ich w ich pierwszym projekcie jako nowo założone studio projektowe. Jako wyłączni partnerzy marki oddaliśmy do ich dyspozycji pełną gamę profili dekoracyjnych i pozwoliliśmy im działać.

Deux Cheminées

Pierwszym projektem dynamicznego duetu było mieszkanie „Deux Cheminées” w typowym starym wiedeńskim budynku, zlokalizowanym w centrum miasta. Mieszkanie miało zostać całkowicie odnowione, a przestrzeń miała duży potencjał.

Konserwacja i renowacja

Zachowanie oryginalnego charakteru mieszkania było kluczem do sukcesu tego projektu. Ponadczasowe drewniane podłogi, wysokie sufity, ręcznie wykonane okna z przyciemnianego szkła oraz staromodne ramy okienne i drzwi zostały starannie zachowane i odnowione, aby zachować oryginalny urok lokalu. Stary piec kaflowy w szwedzkim stylu, który przeszedł metamorfozę dzięki świeżej warstwie białej farby, służy teraz jako mistrzowski element dekoracyjny w sypialni. Przestrzeń jest teraz wyposażona w nowoczesne meble, oprawy oświetleniowe, dekoracje i wspaniały drugi kominek, od którego projekt wziął swoją nazwę.

Wpływ produktów NOËL & MARQUET

Mieszkanie, podobnie jak wiele innych w Wiedniu, posiadało również oryginalne sztukaterie. Chcąc podkreślić tę typową cechę, Studio Keen postanowiło zainstalować elementy dekoracyjne NOËL & MARQUET, aby jak najlepiej uzupełnić istniejące profile.

Pomieszczenia mieszkalne były już wyposażone w gzymsy, listwy przypodłogowe i rozety sufitowe, ale przedpokój ich nie posiadał. Gini i Marietta znalazły w portfolio NOËL & MARQUET elementy, które odzwierciedlały oryginalne wzory listew, aby uzyskać jednolity efekt. Nasze duże rozety sufitowe R24, gzymsy Z41 i klasyczne listwy przypodłogowe FB2F zostały więc wybrane, aby rozszerzyć wspólny wątek we wszystkich obszarach mieszkania.

Studio Keen postanowiło również całkowicie przemyśleć koncepcję dekoracji ścian, integrując klasyczne ramy ścienne w paryskim stylu wykonane z naszych listw panelowych WL2. Ramy zostały zainstalowane w sypialni, salonie i przedpokoju, a także na niektórych drzwiach.

Zachowując i wzmacniając oryginalny urok pomieszczeń poprzez odpowiedni dobór profili dekoracyjnych, projektanci byli w stanie znaleźć właściwą równowagę między tradycyjną wiedeńską architekturą a współczesnym wystrojem wnętrz, zmieniając mieszkanie w ciepłą i przyjazną przestrzeń.

Wybierz swój kraj lub region, aby zobaczyć treści bardziej dostosowane do Ciebie.

Przejdź do "Noël & Marquet - International"