Piekarnia Halmes – Piekarnia połączona z kawiarnią

Stylistyka rustykalna i nowoczesność - przytulne wnętrza sprzyjające odprężeniu

Pośród lasów, jezior i wspaniałych krajobrazów pracownicy piekarni Halmes oczarowują mieszkańców wschodniej Belgii swoimi wyjątkowymi wypiekami. Rodzinne przedsiębiorstwo – składające się pierwotnie z jednej piekarni zlokalizowanej w Bütgenbach – rozrosło się z biegiem lat i w chwili obecnej stanowi sieć pięciu piekarni rozsianych po całym belgijskim regionie Eifel. Piekarnia w Bütgenbach, którą można nazwać perłą całego przedsiębiorstwa, przeszła teraz gruntowną modernizację.

Połączenie tradycji i nowoczesności

Aby oddać urok piekarni i zintegrować klasyczne elementy małej restauracji typu brasserie z pożądaną nowoczesną atmosferą, projektant wnętrz Patrick Meyer zdecydował się na elegancką interpretację stylu wiejskiego. W tym projekcie mamy do czynienia z kumulacją kilku wyzwań: kawiarnia ma oddziaływać zachęcająco na klientów, a jednocześnie lada musi być wygodna w obsludze dla personelu oraz doskonale eksponować wypieki. Świeże, nowoczesne pomysły nie powinny jednak przyćmiewać tradycyjnego charakteru, lecz przyczyniać się do wykreowania harmonii wystroju wnętrza.

Świeże pastele i naturalne kolory harmonijnie uzupełniają pożądany tradycyjny charakter wnętrza. Fantazyjne tapety oraz gustowne listwy wykończeniowe dodają uroczych akcentów. Długi, linearny front lady, sięgający od podłogi do sufitu regał wystawowy oraz niezwykłe lampy wiszące tworzą przytulną i nowoczesną atmosferę.

Tworzenie wnętrz z charakterem

Tajemnica tkwi w szczegółach: starannie dobrane listwy dekoracyjne tworzą wyjątkową scenerię piekarni i kawiarni, co skłania gości do dłuższych wizyt. Wybór detali wewnętrznych padł na listwy z serii produktów A1 NOMASTYL®, WL1 WALLSTYL® i FD15 WALLSTYL®.

Listwy sufitowe A1 NOMASTYL® charakteryzujące się ponadczasowym i klasycznym wzornictwem tworzą efekt harmonijnego i eleganckiego przejścia z sufitu do ściany. Dzięki wyrazistym liniom i zaokrągleniom powstaje ciekawa gra cieni. Listwy sufitowe mogą również pełnić funkcję górnej krawędzi ramy stylowo ilustrowanej tapety.

Więcej informacji o A1 NOMASTYL®

Elegancka listwa przyścienna WL1 WALLSTYL® pięknie uzupełnia listwę sufitową, tworząc subtelne i gustowne przejście do dolnej części ściany. Wdzięczny wzór listwy ściennej komponuje się z klasycznym stylem wnętrza i wzmacnia kontrast ze spokojnym ciemnoniebieskim kolorem.

Dowiedz się więcej o WL1 WALLSTYL®

Wysokie listwy przypodłogowe FD15 WALLSTYL® stanowią doskonałe dopełnienie projektu. Cechują się one eleganckim i nowoczesnym wyglądem. Zastosowane listwy, jak wszystkie listwy marki NOËL & MARQUET, są odporne na uderzenia i działanie wody.

Przyjrzyj się bliżej FD15 WALLSTYL®

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w aranżacji wnętrz i dobremu wyczuciu w doborze naszych produktów wzorniczych projektant Patrick Meyer perfekcyjnie wykonał zadanie polegające na stworzeniu wnętrza uniwersalnego – prostego, a zarazem wzbogaconego ciekawymi detalami.