Najstarszy hotel w Madrycie – Gran Hotel Ingles

Najstarszy hotel w Madrycie otwarty w 1886 roku

Gran Hotel Inglés to najstarszy luksusowy hotel w stolicy Hiszpanii – Madrycie. Już od początku był miejscem innowacyjnym. Miał własną restaurację na jednej z pierwszych zelektryfikowanych ulic w mieście. Wyjątkowy hotel w centrum Madrytu, który łączy w sobie miejskie wyrafinowanie z przepychem minionych lat. 48 pokoi zaprojektowano z myślą o relaksie i zabraniu gości w inspirującą podróż w czasie.

Ponowne otwarcie po gruntownej renowacji

Jeśli w XIX wieku La Época wychwalała udogodnienia hotelu, który nie miał sobie równych w Madrycie, gdyż dysponował „windą, łazienkami na każdym piętrze, oświetleniem elektrycznym, ogrzewaniem parowym i wszystkim, czego goście mogliby chcieć, aby poczuć się w nim jak w domu”, to w XXI wieku Gran Hotel Inglés oferuje najnowsze udogodnienia, zachowując jednocześnie ożywczą, klasyczną elegancję, która kiedyś była jego wizytówką.

Nowi właściciele, podobnie jak Don Agustín w latach osiemdziesiątych XIX wieku, podjęli się trudnego zadania, czyli znalezienia sojusznika, który zrozumiałby i zdołałby przywrócić dawną świetność oryginalnych pokoi, jadalni i pokoi gościnnych utrzymanych już jednak w nowoczesnym stylu. W USA spotkali się z Davidem Rockwellem i jego zespołem, którzy podjeli wyzwanie przywrócenia Gran Hotelu Inglés do życia. Doświadczony, wielokrotnie nagradzany zespół architektów i projektantów wnętrz był zachwycony możliwością renowacji hotelu.

W 2018 roku, 132 lata po pierwszym otwarciu, nowy Gran Hotel Inglés ponownie otworzył swoje podwoje dla gości i jest jednym z najlepszych adresów w mieście, nawet jednym z „Leading Hotels of the World”.

 

Elementy designerskie NOËL & MARQUET oparte na historycznych wzorach

Pierwotnie hotel miał 72 pokoje, dziś dysponuje 48 ekskluzywnie wyposażonymi pokojami i apartamentami, których urok i elegancja w stylu Wielkiego Gatsby’ego ożywa dzięki profilom NOËL & MARQUET.

W pomieszczeniach wykorzystano nowoczesny design listwy ściennej WL6 WALLSTYL®, aby stworzyć graficzne połączenie ściany i sufitu. Duże listwy sufitowe Z40 i Z41 ARTSTYL® podkreślają przestronność lobby. W salach, korytarzach, w restauracji i barze zastosowano różne listwy z serii WALLSTYL® uzupełnione rozetami. Wysokie listwy przypodłogowe FD15 (15 cm) i FD20 (20 cm), odporne na wodę i wstrząsy, podobnie jak wszystkie listwy NOËL & MARQUET, stanowią doskonałe uzupełnienie całości.

 

Sprawdź nasze inne projekty

Listwy ścienne (lobby, restauracja, korytarze i sale konferencyjne)

Listwy przypodłogowe (pokoje, hole, korytarze, restauracja, lobby)