Pomieszczenia do eventów i sesji zdjęciowych – Gebrüder Fritz

Berlin: Miejsce, w którym warto być

Prawie żadne inne miasto nie tętni tak mocno życiem jak Berlin. Na każdym kroku jest tu coś do odkrycia, a to, co najpiękniejsze, bywa często ukryte za niepozornymi fasadami. Wielokulturowy duch i swoboda przywiodły do Berlina również Kathrin Limburg. „To, co kocham w Berlinie, to fakt, że każdemu wolno być tym, kim chce być”. Założycielka firmy Gebrüder Fritz Location swoją pasję do mieszkań w starym budownictwie przekuła w sposób na zarabianie pieniędzy w stolicy.

Miejsce niezwykłych eventów i sesji zdjęciowych

Firma Kathrin Limburg dysponuje dwoma niezwykłymi lokalizacjami: jedną o nazwie Gebrüder Fritz w Berlinie-Charlottenburgu oraz drugą o nazwie Carl Fritz w dzielnicy Berlin-Mitte. Indywidualnie urządzone sale oferują przestrzeń do organizacji imprez marketingowych i warsztatów o niepowtarzalnym klimacie, ale ich szczególny urok sprawia, że bywają równie chętnie wykorzystywane przez producentów reklamowych jako miejsce realizacji zdjęć produktowych, kampanii, a nawet filmów. Podobnie jak i my, renomowane marki, takie jak Adidas, Catrice Cosmetics i Moët Chandon zakochały się w tych miejscach i przeniosły swoje sesje zdjęciowe i eventy do tej wymarzonej scenerii.

Obejrzyj wideo

Odkrywać siebie co rusz na nowo

Takie jest motto tych stylowych pomieszczeń, a ciągłe remonty są zawsze kreatywnym wyzwaniem, którego chętnie podejmuje się właścicielka, z wykształcenia specjalistka ds. komunikacji i marketingu. Nigdy nie studiowała projektowania, więc wszystkie decyzje dotyczące wystroju pomieszczeń podejmuje na podstawie swojego wyczucia. Aby miejsce to zawsze oferowało nowe bodźce wizualne, pod koniec każdego roku zostaje ono gruntownie przeprojektowane. „Niektóre pokoje kocham jednak tak bardzo, że pozostają niezmienione” – mówi nam Kathrin.

Aby móc urzeczywistnić swoje wizje, korzysta ze wsparcia Dörte Krüger-Mähl – malarki z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu wnętrz. Dörte zna również elementy naszego wzornictwa od podszewki. „Nasza praca w Gebrüder Fritz polega na przeprojektowywaniu” – mówi nam. Wyczucie kolorów i łączenie pasujących do siebie paneli i listew przypodłogowych za każdym razem pozwala nadać pomieszczeniom zupełnie nowy wygląd.

Listwy NOËL & MARQUET znajdują się we wszystkich pomieszczeniach w obu lokalizacjach. Zawsze wspaniale jest zobaczyć, jak różne listwy potrafią całkowicie odmienić pomieszczenie. Widać to szczególnie w nowym, po raz pierwszy świeżo wyremontowanym lokalu Carl Fritz: „Ludzie, którzy znają to miejsce z przeszłości, przychodząc tutaj, myślą czasem, że są na innym piętrze, bo rzeczywiście nadano mu zupełnie nowy wygląd” – mówi z dumą Kathrin.

Jedno jest pewne: te miejsca są wspaniałą inspiracją do aranżacji wnętrz, gdzie urok starych budynków spotyka się z nowoczesnym szykiem. Elegancki wystrój ścian i wyselekcjonowane podłogi showroomów doskonale kontrastują z nowoczesnymi meblami i modnymi dodatkami dekoracyjnymi, tworząc kreatywną przestrzeń dla pomysłów, idei i wizji. Niezależnie od tego, czy chodzi o duże imprezy, stylowe przyjęcia prywatne, innowacyjne warsztaty, czy też specjalne sesje filmowe i zdjęciowe, lokale Gebrüder Fritz i Carl Fritz oferują odpowiednią oprawę na każdą okazję.

„Zawsze mówię, gdy ktoś mnie pyta: zainwestuj w ściany i podłogi, a potem nie ma znaczenia, co tam wstawisz. Nawet jeśli wstawisz niewiele, będzie to wyglądać świetnie. Ściany są jak ludzie: chcą być dobrze ubrane”. – Kathrin Limburg