Salonie wystawowym firmy Cube Interiors

Nowoczesność i klasyka, konwencjonalność i ekscentryzm ... 

… W salonie wystawowym firmy Cube Interiors współistnieją przeciwieństwa. Nieograniczona kreatywność projektantów przejawia się nietypowym wykorzystaniem elementów dekoracyjnych, dzięki czemu powstają wnętrza, których piękno jest niepowtarzalne.

Kto jest duszą Cube Interiors?

W roku 2008 powstało biuro architektoniczne Cube Interiors zajmujące się projektowaniem wnętrz. Jest to efekt współpracy Belgów – Oliviera Colmana projektanta krajobrazu i architekta wnętrz  oraz Geoffreya Morettiego odpowiadającego za koordynację projektów.

Olivier i Geoffrey towarzyszą klientom podczas całego procesu aranżacyjnego. Od szkicu po realizację. Wszystko jest starannie przemyślane, nic nie jest pozostawione przypadkowi. Taki styl pracy wymaga ścisłej współpracy z projektantami wnętrz, inżynierami i wszystkimi innymi osobami zaangażowanymi w ten proces. Oferta biura obejmuje również meble na indywidualne zamówienie. Umeblowanie stanowi istotny element wnętrz i nadaje im nowy charakter.

Ponieważ założyciele biura mają wyrafinowany gust i darzą zamiłowaniem wszystko co piękne, rzeczą naturalną było, że przyjrzeli się bliżej elementom dekoracyjnym NOËL & MARQUET.  Cel był oczywisty, chcieli upiększyć ściany swojego domu.

Mieszkanie w rezydencji i salonie wystawowym jednocześnie

Do tego projektu wybrali swój własny dom w Beersel, niedaleko Brukseli w Belgii, który służy jednocześnie jako salon wystawowy.

Jest to elegancki budynek z początku XX wieku. Zachowano wprawdzie oryginalną fasadę, jednak całe wnętrze kompleksowo odnowiono. W ten sposób powstał ekscytujący kontrast między tradycją a nowoczesnością.

Na zwiedzających czeka stonowana, nowoczesna, wyrafinowana atmosfera. Na szczególną uwagę zasługują dekoracje, spośród których oryginalnie zastosowane elementy dekoracyjne NOËL & MARQUET wyróżniają się odrobiną ekscentryzmu.

Wybór listew przypodłogowych a także listew ściennych i sufitowych został dokonany w sposób bardzo przemyślany, nic nie zostało pozostawione przypadkowi. W efekcie motywy nowoczesne i ozdobne przeplatają się wzajemnie w idealnej harmonii, pomagając stworzyć ciepłą atmosferę.

Niezwykłe ornamenty ścienne

Od sypialni poprzez salon aż po gabinet – każde pomieszczenie ma indywidualny charakter dzięki zastosowaniu produktów NOËL & MARQUET. Geoffrey i Olivier częściowo w sposób nieznany dotąd wykorzystali listwy przypodłogowe, panele ścienne, listwy sufitowe, listwy panelowe oraz rozety.

Zacznijmy od salonu. Tutaj zdecydowano się na kombinację listew panelowych, sufitowych i rozet. Z41 ARSTYL, WL7 WALLSTYL, NE4 PURE NOMASTYL oraz Z101 ARSTYL, a także R6 ARSTYL i R24 ARSTYL. Zawsze z pewną nutą oryginalności z zastosowaniem rozwiązań jedynych w swoim rodzaju. Listwy sufitow, jak również rozety (przymocowane do sufitu), które tradycyjnie są białe, pomalowano na czarny mat. Efekt jest po prostu nadzwyczajny. Do dekoracji ścian użyto listew panelowych Z10 i połączono je z elementami narożnymi Z101, tworząc eleganckie obrazy ścienne. Dzięki temu zabiegowi powstał ekscytujący kontrast w stosunku do reszty obiektu.

Przyjrzyj się bliżej Z101 ARSTYL®

Na klatce schodowej Geoffrey i Olivier obłożyli sufit panelami ściennymi 3D LIQUID ARSTYL® z wypukłymi wzorami fal. Jeśli chodzi o kolor, zdecydowano nie zbaczać z obranej drogi i pomalować je na czarny mat. Dzięki temu sufit prezentuje się okazale.

Potem kuchnia! Tutaj zastosowano cały wachlarz listew panelowych… pionowo! Dzięki kombinacji różnych listew powstał elegancki wzór o stalaktytowym zacięciu. W efekcie uzyskano motyw, od którego trudno oderwać wzrok.

Na koniec porozmawiajmy o dekoracji pozostałych pomieszczeń. Tutaj również zastosowano listwy panelowe, których połączenie umożliwia tworzenie przepięknych form w celu połączenia ścian i sufitów.

Więcej informacji o LIQUID ARSTYL®

Listwy sufitowe (schody, salon, biuro)

Listwy przypodłogowe (sypialnie, biuro)