Somista – Kawiarnia i winiarnia

Na kawę do antwerpii  

Miasto portowe Antwerpia wyznacza trendy w Belgii. Liczne sklepy typu pop-up store oraz rozmaite kawiarnie i restauracje sprawiają, że to miasto sztuki jest atrakcją dla każdego kreatywnego, interesującego się modą entuzjasty kultury. Kto chce się wyróżnić w tym modnym środowisku, musi dać się ponieść jego urokowi, tak jak to miało miejsce w przypadku Coffee & Wine Bar Somista.

Przyjemość w nowoczesnym klimacie

W czerwcu nadszedł wreszcie ten czas: Deborah D’Amico spełniła swoje marzenie i otworzyła własny mały bar. W nowoczesnej, kameralnej atmosferze serwuje najlepszą kawę, starannie wyselekcjonowane wina i wyśmienite tapas. Jej miłość do lifestyle’u i pięknych przedmiotów obejmuje także kwestie wnętrzarskie, dlatego poprosiła swoją wieloletnią przyjaciółkę Anouk Taeymans o pomoc w zaprojektowaniu wystroju jej marzenia. Jako była asystentka utalentowanej projektantki wnętrz Deborah doskonale zdawała sobie sprawę, jak ważna dla tego rodzaju oazy przyjemności jest odpowiednio zaprojektowana przestrzeń. I na szczęście dla nas Anouk wiedziała dokładnie, jakie elementy wykończenia wydobędą to co najlepsze z tego uroczego miejsca.

Szczegóły, które czynią projekt wyjątkowym

Wspaniałe miejsce wymaga finezji. Aby wyeksponować odsłonięte cegły w uroczym, starym budynku, Anouk zdecydowała się na specjalną listwę. Listwa oświetleniowa IL10 WALLSTYL® ze zintegrowaną taśmą LED jest doskonałym uzupełnieniem projektu. Miękkie światło przekształca „gołe” ściany w atrakcyjne wnętrze i tworzy w pomieszczeniu ciepły i przytulny klimat.
Cokół drzwi WB3 WALLSTYL® zapewnia czyste i ponadczasowe przejście, dzięki czemu listwy świetlne na ościeżnicy drzwiowej są perfekcyjnie wykończone. Dodatkowo obramowanie drzwi jest wykończone naszą wszechstronną listwą WL6 WALLSTYL®, stając się kolejnym elementem dekoracyjnym. W otynkowanej na gładko strefie wejściowej delikatna listwa przypodłogowa FL6 WALLSTYL® zapewnia oczekiwany efekt: proste i harmonijne przejście między ścianą a podłogą. Okrągły, lekko asymetryczny kształt listwy doskonale komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Jak powiedział Charles Eames: „Szczegóły nie są tylko szczegółami. To one czynią nasz projekt wyjątkowym.” Anouk również wybrała ten cytat jako motto dla tego projektu. Listwy przypodłogowe są często postrzegane jako „zło konieczne” w aranżacji wnętrz. W Somista listwy przypodłogowe są jednak doskonałym uzupełnieniem wizji projektantki i w szczególny sposób podkreślają wyjątkowość miejsca.