Biura Miysis– kreatorzy modeli 3D

Sukces „szalonego zakładu”

Odkryj sposób zastosowania listew sufitowych NOËL & MARQUET, który przyczynił się do nadania szlachetniejszego charakteru belgijskiemu zamkowi z XVIII wieku.

Zamek jako biuro

Zamek Miysis znajduje się w Voroux-Lez-Liers, w prowincji Liège w Belgii. Jest to okazały osiemnastowieczny budynek z dwoma skrzydłami i dwiema przybudówkami. Należał do nieżyjącego już Josepha Bauma, założyciela francusko-belgijskiej Tierce, a po jego śmierci w roku 2012 został wystawiony na sprzedaż.

W roku 2014 Miysis stanął do „szalonego zakładu” i kupił tę wspaniałą nieruchomość w nadziei, że pomoże mu ona w dalszym rozwoju firmy.

Po realizacji tego odważnego zamierzenia Miysis poszedł za ciosem, decydując się na modernizację budynku. Głównym zamierzeniem było, aby używane produkty odzwierciedlały chwałę zamku. Listwy sufitowe NOËL & MARQUET w dużym stopniu przyczyniły się do nadania budynkowi nowoczesnego charakteru, którego mu w tamtym czasie brakowało.

Wzrost w sprzyjającym otoczeniu

Mysis to belgijska firma założona w 2007 roku przez dwóch młodych i odważnych wspólników.

W ciągu ostatniej dekady wyspecjalizowała się w tworzeniu grafiki wizualizacyjnej 3D dla architektury, designu i przemysłu. Firma jest ekspertem w tworzeniu wysokiej klasy modeli 3D, począwszy od realistycznych obrazów fotograficznych po innowacyjne interaktywne aplikacje i animacje.

Zakup zamku znacząco przyczynił się do rozwoju firmy, która w tamtym czasie składała się z 7 współpracowników. Dziś zespół firmy Miysis składa się z 25 zmotywowanych grafików, specjalistów i programistów zajmujących się tworzeniem modeli 3D.

Elegancja od serca

Wyzwaniem dla ostatniej renowacji zamku w roku 2020 było zainstalowanie oświetlenia pośredniego bez zakłócania estetyki obiektu. Idealnym rozwiązaniem była listwa sufitowa WT3 WALLSTYL®.

To produkt, który łączy przyjemne z pożytecznym. W rzeczywistości listwy te zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o oświetleniu pośrednim, ale także z myślą o funkcjonalności, ukryciu nieeleganckich wykończeń i stworzeniu wdzięcznego przejścia między ścianami a sufitem.

Więcej informacji o WT3 WALLSTYL®

Gdy mamy na myśli firmę graficzną, w naszej wyobraźni pojawiają się automatycznie komputery. Komputery zaś przywodzą na myśl mnóstwo kabli, które nie powinny być widoczne. Aby ukryć okablowanie, użyto listew sufitowych WT3, których zaletą jest kształt i wielkość. Zrobiono to w bardzo prosty sposób a przy okazji zapewniono pośrednie oświetlenie wnętrza. Dodatkową zaletą takiego oświetlenia jest efekt iluminacji oryginalnych dekoracji stiukowych wieńczących sufit.

Te nowoczesne listwy pomagają stworzyć ciepłą atmosferę w korytarzach zamku. Połączenie neoklasycznych produktów z XVIII wieku z eleganckimi współczesnymi produktami NOËL & MARQUET nadaje wnętrzom niepowtarzalną harmonię. Praca nie ograniczała się tylko do montażu listew. Zakres obejmował zarówno malowanie ścian, zakup nowiutkich mebli oraz efektowną iluminację armatury. Nie ma wątpliwości, że inwestycja ta stanowi wielkie osiągnięcie.

Prace remontowe koncentrowały się przede wszystkim na wnętrzach, jednak nie ominęły także zewnętrznych części zamku. Od roku 2014, w którym rozpoczęto prace remontowe, przestrzeń pomiędzy boiskiem do koszykówki a parkiem z pięknie zaprojektowanymi elementami dekoracyjnymi zagospodarowano do ostatniego centymetra kwadratowego. W ten sposób wygląd otoczenia zamku niczym nie ustępuje wspaniałym wnętrzom.

Użyte produkty