NAGRODA RED DOT 2020 DLA MARKOWYCH PROFILI OŚWIETLENIOWYCH IL5-IL9

Profile oświetleniowe IL5, IL6, IL7 MEMORY, IL8 i IL9 MEMORY świetnie wypadły w konkursie Red Dot Award: Produkt Design 2020 i zostały nagrodzone za wyjątkową jakość wzornictwa.

Obejrzyj wideo

CHARAKTERYZUJĄCE SIĘ PURYSTYCZNĄ FORMĄ PROFILE OŚWIETLENIOWE MARKI NOËL & MARQUET MOGĄ BYĆ WYKORZYSTYWANE W DWOJAKI SPOSÓB – SAMODZIELNIE LUB W POŁĄCZENIU Z OŚWIETLENIEM LED JAKO POŚREDNIE ŹRÓDŁO ŚWIATŁA

Pięć profili autorstwa belgijskiego projektanta Michaëla Bihaina to przykład wzornictwa, które idzie z duchem czasu. Profile cechuje purystyczna forma, prostota i perfekcyjne proporcje. Dzięki niewielkiemu wcięciu z tyłu można umieścić w nich także pasek LED i wykorzystać jako pośrednie źródło światła.

PROFILI OŚWIETLENIOWYCH NOËL & MARQUET

Na szczególną uwagę zasługują dwa profile z serii „Memory” (IL7 i IL9). Cieszący się renomą projektant Michaël Bihain połączył w swoim projekcie formalny charakter klasycznych listew dekoracyjnych z minimalistycznym i zorientowanym na wzornictwo charakterem nowych profili oświetleniowych. Na pierwszy plan wysuwa się minimalizm, a elementy klasyczne zostały poddane sprytnej modernizacji.

JAKOŚĆ POCHODZĄCA Z BELGII

Podstawę tych świetnie zaprojektowanych produktów firmy NOËL & MARQUET stanowi pianka poliuretanowa o wysokiej gęstości. Profile produkowane są w Eynatten, w Belgii, zgodnie z najwyższymi standardami jakości i ochrony środowiska.

DO WYKORZYSTANIA ZARÓWNO W PRZESTRZENI PRYWATNEJ JAK I OBIEKTOWEJ DZIĘKI WYJĄTKOWEJ OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ

Wyraźne geometryczne kształty profili pozwalają architektom i projektantom wnętrz, projektantom, dekoratorom, malarzom i twórcom wykorzystywać je i łączyć na wiele sposobów, tworząc w ten sposób nowy i niepowtarzalny klimat projektowy na potrzeby nowych budynków oraz rewitalizacji. Przy działalności kontraktowej, w budynkach użyteczności publicznej, niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że profile te spełniają surowe wymogi klasy reakcji na ogień Bs-2, d0.

Pobierz informację prasową